Cięcie laserowe sklejki i drewna – nieograniczone możliwości

Jeśli masz do wykonania ze sklejki skomplikowany element o wymyślnych kształtach, wprost idealnym rozwiązaniem jest cięcie laserowe. Ogromne możliwości oraz przede wszystkim bardzo wysoka dokładność odwzorowania kształtów sprawia, że obróbka laserowa jest tak popularna. Dodatkowo, sterowanie komputerowe eliminuje konieczność wcześniejszego wykonania skomplikowanych i kosztownych narzędzi lub wykrojników. Tym samym pozwala na wykonanie nawet pojedynczych egzemplarzy bez generowania dodatkowych kosztów przygotowania. Biorąc pod uwagę fakt, iż posiadamy urządzenie pozwalające na wycinanie formatów o wymiarach 1500 x 1200 mm i grubości do 10 mm (w zależności od rodzaju materiału), nasze możliwości są naprawdę niemal nieograniczone.

Jeśli chodzi o używane materiały, najczęściej wykorzystywana jest sklejka suchotrwała, która jest materiałem stosunkowo niedrogim. Przy okazji daje ona bardzo szerokie pole do popisu i bardzo dobre efekty. Ponadto, dla bardziej wymagających klientów, proponujemy drewno lite lub bambus. Jest to propozycja dla osób oczekujących zwłaszcza wysokiej jakości oraz trwałości. Płyty z litego drewna to najczęściej dąb, olcha, klon, orzech oraz wiśnia, jednakże w ostatnim czasie to bambus coraz częściej wkrada się do naszych domów. Jest on bardzo elegancki, bardzo dobrze poddaje się procesowi cięcia i grawerowania laserowego, a dodatkowo jest niezwykle wytrzymały. Jego twardość jest w istocie wyższa od dębu uchodzącego za bardzo twardy gatunek drewna. Z tego powodu ze swojej strony bardzo gorąco polecamy jego stosowanie.

Poniżej kilka realizacji, które z pewnością nie wyczerpują wszystkich możliwości. Mamy nadzieję, że dadzą Wam pogląd na możliwości i będą źródłem inspiracji dla pomysłów, które dla Was wykonamy.

Produkty wykonane z bambusa

Te bez wątpienia oryginalne, walentynkowe kartki bambusowe, możesz zakupić w naszym sklepie internetowym.

Przykłady naszych realizacji ze sklejki

Bez wątpienia sklejka stanowi jeden z popularniejszych materiałów, wykorzystywanych do cięcia i grawerowania laserowego. Nasze produkty są zawsze oczyszczone ze śladów obróbki, dzięki czemu wyglądają naprawdę pięknie. Sami oceńcie nasze realizacje.

Rower jako przykład jak przebiega cięcie sklejki laserem

Jak widać możliwości jest wiele, dlatego jeśli spodobał Ci się na przykład wieszak na medale, ozdobna lira lub inny produkt wykonany przez nas laserowo, odwiedź Sklep internetowy – Rękami.

W nadziei, że możemy coś dla Ciebie zrobić, zapraszamy do kontaktu z nami. Krótko mówiąc, do każdego zlecenia podchodzimy indywidualnie z zachowaniem najwyższej staranności. Oczywiście staramy się odpowiadać tak szybko, jak to możliwe.

Rękami – Sylwia Wątroba